Nje historik i shkurter.

Mema House i pozicionuar ne qytetin bregdetar te Durresit. Pasi jemi kthyer nga emigrimi nga ishulli me i bukur i Europes (Santorini, i Greqise), me eksperiencen 20 vjeçare ne fushen e gastronomise, vendosem te hapim nje restorant familjar me nje mikepritje te ngrohte per ju dhe familjet tuaja. Ne Restorantin tone ju do te zbuloni vlerat e verteta te nje gatimi te pasur, ku ushqimi tradicional nderthuret me specialitete nderkombetare. Pjatat tona jane te gatuara me ingredient bio te fresketa dhe ndryshojne rregullisht duke u pershtatur me stinen. Keshtu kombinimi i specialiteteve te ndryshme me traditat tona do ju dhurojne nje shije te paharrueshme! Restorant Mema zoteron nje koleksion me vererat me te perzgjedhura te Europes . Jemi te sigurte se do ta shijoni eksperiencen gastronomike dhe sherbimin profesional ne restorantin tone! Ju mirepresim!

Translate »