USHQIM I SHIJSHËM

Gatime tradicionale

   

Mema House është restoranti juaj dhe jo vetëm...Është vendi ideal dhe unik për të shijuar çdo moment të dites, me një gotë vere përpara, një drekë pune, darkë , organizim eventi në minutën e fundit apo të personalizuar, me menu të pasur dhe të shumëllojshme.


Kënaqesia e të pesta shqisave: Kuzhinë me shije unike (mish dhe peshk), një pamje në kontakt me natyrën, shumë afër detit...e gjitha e kompletuar nga një koleksion verërash të zgjedhura me kujdes dhe profesionalizem.

signature
 • Grab the best of the day !

 • Grab the best of the day !

Ditën e datëlindjes suaj duhet te keni vetëm një dëshirë, që gjithçka atë ditë të jetë perfekte, për këtë gjë kujdesemi ne.

Përkushtimi juaj si mësues dhe si nëna është i paçmueshëm, prandaj dhe ne ofrojmë menu dhe muzikë speciale.

Që dita juaj më e veçantë (fejesë, dasëm) të arrijë suksesin e dëshiruar, stafi ynë ka kënaqësinë të kujdeset për çdo detaj të saj.

Ndjehuni komod me grupin tuaj (kolektiv, shoqëror, familjar) duke bërë zgjedhjen tuaj, Mema House.

 • quote

  Great food, great service, friendly too, very good for vegetarians. five of us dined and had many plates of lovely food and great wine, all at a good price the Vegetarian food was particularly good, well done

  Alan M, New York

 • quote

  We asked advice as to where we could eat traditional Albanian dishes and were recommended to Mema house. If we’d happened upon it along the street we’d have probably walked on as it looks ordinary. But in fact the food is excellent, the service friendly and the price very reasonable. Recommended.

  DandR, Portsmouth

 • quote

  Went here 3 times, once for breakfast and twice for dinner. 
  Breakfast was fabulous- bacon, eggs, toasted ham and cheese sandwich. 
  Both evening meals were Albanian food and excellent. 
  Gary my waiter was always attentive and spoke good English.
  House Albanian wine was very nice.
  Fantastic value for money.

  Stuartes Saouira, Banbury, United Kingdom

Translate »